МАРСЕНИЌ ПОТПИША ЗА ФУКСЕ БЕРЛИН

Мијајло Марсениќ по звршување на сезоната заминува од Вардар и оди во германскиот клуб Фуксе Берлин.…

ШКУПИ ГО “РЕШИ” ШАМПИОНАТОТ

Со победата над Вардар од 2-0, екипата на Шкупи речиси го одлучи шампионот во домашното првенство.…

ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ НА РЕВИЗИЈА

Претпријатието за стопанисување со станбен и деловен простор, под чија надлежност е и “Арената Филип втори”…

СТАРТУВА 23.СП ЗА РАКОМЕТАРКИ

Од денеска  до 17. декември, Германија ќе биде домаќин на 23. СП во ракомет за жени.…

ПРИЗНАНИЈА ЗА БАРДИ, СПИРОВСКИ И ЕЛМАС

Енис Барди, Стефан Спировски и Елиф Елмас се носители на трите највредни признанија кои ги доделува…

КАНЕЉАС ОСТАНУВА ВО ВАРДАР

По серијата најавени заминувања на ракометарите на Вардар, конечно за навивачите една добра вест. Шпанскиот  репрезентативец…

БЕСПАРИЦА ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА

Актуелните финансиски ситуации кај прволигашките клубови, пред се на екипите на Фени Индустри и Карпош Соколи,…

МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ ПОБЕДИ ВО КАВАДАРЦИ

Во заостанатиот натпревар од 7. коло од првата македонска кошаркарска лига, екипата на МЗТ Скопје Аеродром…

МАКЕДОНИЈА ВО ВРВОТ НА СВЕТСКОТО КАРАТЕ

Најдобриот македонски каратист во традиционално карате, Дејан Недев, е избран за член на бордот на директори…

СЕ РАСПАЃА ШАМПИОНСКИОТ ВАРДАР

Ракометниот клуб Вардар, кој е актуелен европски шампион е на најдобар пат да стане просечна екипа,…