КОШАРКАРИТЕ ЈА МИНАА И ВТОРАТА ПРЕЧКА

Македонската кошаркарска репрезентација ја мина и втората пречка на патот кон квалификациите за ЕП 2021 година.…

МУНДОБАСКЕТОТ ВО ПОВЕЌЕ ДРЖАВИ

Светското првенство во кошарка, во 2023 година ќе се одржи во повеќе држави. Следејќи ги позитивните…

НОВИ СУСПЕНЗИИ ЗА РУСКИТЕ СПОРТИСТИ

Меѓународниот Олимписки Комитет суспендираше уште шест руски спортисти кои се покажаа како позитивни на допинг тестот…

МАКЕДОНИЈА НОСИТЕЛ ВО ЕЛИТНАТА ФАЗА

По извонредните игри и трите победи во групата за пласман во елитната фаза во квалификациите за…

МИНИМАЛЕН ПОРАЗ НА ВАРДАР

Фудбалерите на Вардар претрпеа минимален пораз на гостувањето во Санкт Петерсбург, од домашниот Зенит од 1-2,…

МАКЕДОНИЈА СТАРТУВАШЕ СО ПОБЕДА

Македонската кошаркарска репрезентација со победа на гостувањето во Словачка ги почна квалификациите за ЕП 2021 година.…

РАКОМЕТАРКИТЕ НА “ТРОФЕЈ КАРПАТИ”

Женската ракометна репрезентација на Македонија, од денеска па до недела ќе учествува на традиционалниот меѓународен турнир…