БОБАН НИКОЛОВ ЗАМИНУВА ВО ЛУДОГОРЕЦ?

Македонскиот репрезентативец од редовите на Вардар, Бобан Николов, е со големи шанси од јануари да се…

ПОЗНАТИ ТРИ ПОЛУФИНАЛИСТИ

Екипите на Академија Пандев, Ренова и Пелистер се пласираа во полуфиналето на македонскиот национален куп, откако…

ЖУЛИО ЦЕЗАР ЗАМИНА ОД БЕНФИКА

Легендарниот бразилски голман, Жулио Цезар, спогодбено го раскина договорот со еден од најдобрите португалски тимови, Бенфика.…

АЛФА РОМЕО СЕ ВРАЌА ВО Ф1

По пауза од 33 години, во натпреварите на Формула 1 се враќа екипата која некогаш “жареше…

НЕМА ПАРИ, НЕМА БИБЛ-ЛИГА

Поради лошата финансиска ситуација, раководството на КК Куманово одлучи да се повлече од понатамошните натпревари во…

ГАСОЛ ПРЕСЕДЕ НА КЛУПА

Екипата на Мемфис се наоѓа можеби во најголемата криза од своето постоење. Имено, екипата од истоимениот…

САСУОЛО МУ “ЗАБЛАГОДАРИ” НА БУКИ

Раководството на екипата на Сасуоло, незадоволно од игрите и пласманот на нивната екипа му врачи отказ…

МОНТЕЛА ДОБИ ОТКАЗ

Раководството на Милан реши да му се заблагодари за соработката на тренерот Виченцо Монтела, откако на…

ПРОДОЛЖУВА ТРКАТА МЕЃУ ШКЕНДИЈА И ВАРДАР

Фудбалерите на Вардар успеаја да го добијат одложениот натпревар од осмото коло против Академија Пандев во…

ВО ИТАЛИЈА СО 10 КАРАТИСТИ

На обединетиот Светски шампионат во Италија во карате, боите на Македонија ќе ги бранат десет каратисти…