ИНИЕСТА СЕ СЕЛИ ВО КИНА

Ако до пред две недели сеуште се шпекулираше дали најдобриот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе…

ФА ПРЕД ГОЛЕМО ИСКУШЕНИЕ

Легендарниот лондонски стадион “Вембли”, кој беше изграден во 2007 година на местото на стариот “Вембли”, наскоро…

СИ ЗАМИНУВА И ЛАЗОВИЌ

Екипата на женскиот ракометен клуб Вардар, останува и без словенечката репрезентативка, Барбара Лазовиќ. По долго размислување,…

КОМПЛЕТНА РЕПРИЗА ОД ЛАНИ

Финалето на македомнскиот фудбалски куп ќе биде комплетна реприза од ланското финале. Истите две екипи, истиот…

АНЧЕЛОТИ СЕПАК НА СЕЛЕКТОРСКАТА ФОТЕЛЈА

Трофејниот италијански стручњак, Карло Анчелоти, најверојатно ќе ја преземе италијанската репрезентација, која по дебаклот во квалификациите…

БАРДИ ОБЕЗБЕДИ ОПСТАНОК НА ЛЕВАНТЕ

Прв пат по четири месеци македонскиот репрезентативец од редовите на Леванте, Енис Барди, беше стартер во…

ЕХФ ГИ ОДРЕДИ СЛУЖБЕНИТЕ ЛИЦА ЗА ЖЕНСКИОТ Ф4

Европската куќа на ракометот (ЕХФ), ги одреди службените лица за женскиот Ф4 кој на 12 и…

НЕЈМАР ЌЕ МИНЕ ВО РЕАЛ М.

Ако може да му се верува на некогаш најдобриот светски фудбалер, Ривалдо, бразилецот Нејмар можеби уште…

ВЕНГЕР ВО БОРУСИЈА ДОРТМУНД?

Веста дека по цели 22 години, францускиот стратег Арсен Венгер ќе замине од Арсенал и најверојатно…

ШЕСТМИНА ВАРДАРЦИ ВО ИЗБОРОТ ЗА ОЛ-СТАР

Доскорешниот тренер на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалес и уште петмина вардарци се во изборот за…