Европскиот Парламент бара изборна кампања без лаги и заплашувања

Европратениците одговорни за односите со Северна Македонија во Европскиот Парламент бараат кредибилна, транспарентна и објективна изборна…

Тигањ за МИА: Горда сум што С.Македонија доби почеток на преговори за време на хрватското претседавање, очекуваме изборите да бидат фер и демократски

Хрватската амбасадорка во земјава Нивес Тигањ во интервју за МИА, по повод завршувањето на претседавањето на…

СДСМ најавува 600 милиони евра за домашните компании и странските директни инвестиции, ВМРО-ДПМНЕ поголема плата за 25 проценти

Директна помош за компаниите и повисоки плати за вработените ветуваат партиите доколку победат на парламентарните избори. Лидерот…

Мицкоски во Ѓорче Петров: Секој кој се огрешил пред законот и Уставот ќе биде процесуиран

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека по 15 јули ќе се…

Мисајловски од Ѓорче Петров вети за 20 отсто зголемени пензии, повисоки плати и вработување на младите

Чувствувам обврска да водам позитивна кампања, да бидам позитивен, насмеан, да не направам криминал и корупција.…

Грција утре ќе ја финализира листата со трети земји за кои ќе дозволи влез

Листата на трети земји за кои Грција ќе дозволи влез, ќе биде финализирана утре, откако за…

Шекеринска во Дебар: Домашна картичка ќе добијат и пензионерите со ниски пензии

Според сегашното темпо на зголемување на минималната плата и земајќи предвид дека за време на епидемијата…

Мицкоски од Брвеница: Се обврзавме на најмали даноци за бизнисмените во Европа

Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена…

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам…

Димитров ја повика Силјановска да каже дали се залага за поништување на Преспанскиот договор

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров денеска ја повика…