Царовска во самоизолација до 9 јуни

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска од денеска е во задолжителна самоизолација бидејќи минатата недела…

Манчевски и Забрчанец во самоизолација поради остварени контакти со Зекири

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и советникот за односи со јавност на претседателот…

Продолжува да расте бројот на заразени со коронавирусот, надлежните апелираат да се почитуваат мерките

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со различен став за избори на 5 јули, ДУИ е за датум со консензус

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој…