Во Штип цената на водата ќе се намали за пет отсто

Цената на водата за пиење во Штип ќе се намали за пет отсто, одлучија денеска едногласно советниците…

КЕВИН ЛАВ ЈА СКРШИ РАКАТА

Нов хендикеп за екипата на Кливленд. Еден од најдобрите кошаркари оваа сезона во редовите на Кливленд,…

КИРОВСКИ ВО “ШПИЦОТ” НА РАБОТНИЧКИ

Работнички успеа во овој зимски преоден рок да се засили со еден искусен и квалитетен напаѓач.…

Грчки медиуми: Нимиц во Скопје, со предлозите на Коѕијас

Предлогот за нацрт спогодба што го соопшти шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, позитивните и оптимистички…

Нимиц: По Атина, очекувам добри разговори и во Скопје

„Имавме добри средби во Атина. Се надеваме дека ќе имаме добри средби и тука. Се радувам…

Анкета: Македонците не ги сакаат ниту Трамп, ниту Путин, за свој лидер

Македонските граѓани повеќе го преферираат Владимир Путин за лидер на Македонија наспроти Доналд Трамп, но најголем…

ТОФИЛОСКИ НА ГОЛОТ НА ПОБЕДА

Дарко Тофилоски се врати во својот матичен клуб, Победа и е едно од најголемите засилувања за…

Симитис: Националниот интерес налага решение на спорот за името

 Поранешниот грчки премиер од редовите на ПАСОК, Костас Симитис, преку соопштение ги коментира односите меѓу Македонија…

Пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и министрите

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања. Според вообичаената…

Активирани итните мерки и препораки поради загадувањето

Поради загадување на воздухот и исполнување на условите за прогласување на прагот на алармирање на ПМ10…