Во Велес отворена изложбата на Ангел Миов

Во Ликовниот салон во Велес е отворена изложбата на Ангел Миов „Цртеж,да!?Е или Не“ од серијата…

МАКЕДОНИЈА НОСИТЕЛ ВО ЕЛИТНАТА ФАЗА

По извонредните игри и трите победи во групата за пласман во елитната фаза во квалификациите за…

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и…

Пречистителната станица во Гевгелија ќе го подобри локалниот економски развој

Пречистителната станица, која е во завршна фаза, претставува капитална инвестиција во општина Гевгелија, која покрај еколошките…

ДС: Во Дрисла не смее да се складира или уништува радиоактивен отпад

Демократскиот сојуз инсистира на целосно расчистување на информациите (сериозни индиции) презентирани во јавноста, дека во депонијата…

Османи: Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на годината

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека законот за употреба на јазиците ќе биде…

МИНИМАЛЕН ПОРАЗ НА ВАРДАР

Фудбалерите на Вардар претрпеа минимален пораз на гостувањето во Санкт Петерсбург, од домашниот Зенит од 1-2,…

Заев: Европското знаменце на законот за јазици според Европската конвенција

Со прашањето зошто е поставен значнот европско знаменце на Предлог-законот за употреба на јазиците што го…

Промоција на стрипот „Кочо Рацин живот песни и смрт“

Во пресрет на празникот 25 ноември и денот на основањето на установата во Центарот за култура…

Александрова: СДСМ вешто ги изманипулира граѓаните, а за сметка на тоа си ги полнат личните сметки

СДС им ветуваа на граѓаните живот и плата од 500 евра, а граѓаните добија само сиромаштија,…