Традиционална семакедонска средба во потпелистерско Трново

Општина Битола и Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија во потпелистерското село Трново ја…

На Твитер бугарското МНР упати честитка по повод празникот Илинден

Срдечна благодарност за искрените честитки од нашите колеги во Софија. Постигнавме многу во изминатиот период, создавајќи…

Спасовски: Денеска граѓаните на Македонија, чествувајќи го Илинден, покажаа како се празнува обединето, достоинствено, државнички

Денеска граѓаните на Македонија, чествувајќи го Илинден, покажаа како се празнува обединето, достоинствено, државнички. Во духот…

Бугарскиот претседател Румен Радев му го честиташе државниот празник на претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски

Претседателот на Бугарија Румен Радев упати честитка и оствари телефонски разговор со неговиот колега претседател Стево…

Захарова: Донацијата на тенкови од Скопје за Киев е голема грешка

Русија смета дека е голема грешка одлуката на властите на Северна Македонија да и донираат на…

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја партизираше прославата на Илинден на Мечкин Камен

СДСМ ја партизираше прославата на Илинден на Мечкин Камен, не дозволи народ да присуствува, туку само…

Михаил Иванов: Со унилатералната изјава Бугарија бара начин да не каже дека го признава македонскиот јазик

Со унилатералната изјава во однос на македонскиот јазик, Бугарија всушност измисли „вештачка формула“ со која се…

Ричард Кремер: На долг рок прифаќањето на францускиот предлог ќе се покаже како добро за граѓаните на Северна Македонија

Негодувањата за прифаќањето на францускиот предлог се поради зголемени емоции во моментов. Но, на долг рок,…

Mobile or portable Gambling den UK

This ques playing program supplying secure gambling approach just like guidelines, conditions and term, protection, secure…