Владата ја одржа 82. седница

Владата на денешната 82. седница ги разгледа информациите за склучување договор за доделување финансиска поддршка според Законот…

Референдум – историска одлука или бегање од одговорност

Време за историски одлуки, а не за бегање од одговорноста, според власта ќе биде распишаниот референдум…

Метју Палмер во Македонија на средби со државниот врв и партиските лидери

Вршителот на должност заменик- помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер од…

Во Прилеп одбележување на Денот на сеќавањето загинатите во Првата светска војна

Амбасадата на Русија во Македонија во соработка со општина Прилеп и локалното здружение на Македонско-руско пријателство…

СДСМ: Ако е за просперитетна иднина, Мицкоски да поддржи го референдумот

Христијан Мицкоски декларативно вели дека е за иднина, време е да го докаже тоа на дело…

Македонија утре ги слави двата историски Илиндена

Македонија утре ќе го одбележи Денот на Републиката 2 Август и двата историски Илиндена – 115…

Заменик министерот за надворешни работи кој ги навреди Турците, ќе биде косовски амбасадор во Македонија

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на барање на пратениците од Групата 6+, претставници на етничките малцинства во…

Османи – Галовеј: Велика Британија е еден од најважните партнери на Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Велика Британија во…