Претседателот Иванов ги додели сертификатите на учесниците на деветтата Школа за млади лидери

Претседателот Ѓорге Иванов вчеравечер во Струга ги додели сертификатите на учесниците на Школата за млади лидери,…

СДСМ: Македонската иднина е над меѓупартиските полемики, ВМРО-ДПМНЕ да покаже дека навистина е за ЕУ и НАТО

Сите политички партии, а пред се ВМРО-ДПМНЕ мора да покажат одгворност за историскиот момент и иднината…

Коригирани 22 учебника за новата учебна година

Дваесет и два коригирани учебника за учебната 2018/2019 ќе достави Министерството за образование и наука низ…

Заев: Потребно е единство во историски моменти, Македонија нема друга алтернатива

Македонскиот премиер Зоран Заев и денеска ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи и да овозможи…

Претседателот Иванов ги додели сертификатите на учесниците на деветтата Школа за млади лидери

 Претседателот Ѓорге Иванов вчеравечер во Струга ги додели сертификатите на учесниците на Школата за млади лидери,…

По Вардар од Велес заплови 20. Вардарска регата „Гемиџии 2018“

Под Мало мовче утрово по Вардар од Велес заплови 20. Вардарска регата „Гемиџии 2018“ што ја…

Заев: Наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија во Скопје,…

Иванов нема да биде во Македонија за време на референдумот, ќе бил во ОН

Претседателот Ѓорге Иванов нема да биде присутен во земјава за време на одржувањето на референдумот за…

„Излези ЗА европска Македонија“, почнува кампањата за успешен референдум

Премиерот Зоран Заев попладнево во Клубот на пратениците во Скопје ќе ја промовира коалицијата „Заедно ЗА европска…

Зголемени плати за вработените во училиштата, СОНК бара да трендот да продолжи

Вработените во основното и средното образование во октомври, со исплата на септемвриската плата ќе го добијат…