Буџетот на МИОА поголем три и пол пати, обезбедени средства за МРТ

Буџетот на Министерството за информатичко општество и администрација за 2018 година изнесува 1.486.050.000 денари што е…

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека п о добивањето на решението од…

ССМ треба да избере нов претседател

Сојузот на синдикати на Македонија денеска ќе го продолжи Вонредниот конгрес којшто беше прекинат на 11…

Македонија втора во Западен Балкан по жени убиени со огнено оружје

 По Косово, Македонија е втора земја од Западен Балкан по жени убиени со огнено оружје. Најголем…

По 4-ти пат меѓународен ревијален натпревар во параглајдерство „Prilep Open“

На 9 и 10 декември по четврти пат во Прилеп ќе се одржи меѓународниот ревијален натпревар…

Регионален форум „Рудници: Да или не“ во Струмица

На Македонија и недостига долгорочна Стратегија за развој на рударството, која ќе донесе до затворање на…

Во Тетово дебата „Медиумите, изборите и улогата на саморегулација“

Претставници на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) денеска во Тетово организираа дебата на…

Почна кампањата „Среќна и безбедна 2018 година“

Со симулација на повреди од пиротехнички средства и  давање помош Одделението за превенција при СВР Скопје, општина…

Заев во Брисел на средби со Јункер, Тајани, Могерини и Хан

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел, каде, како…

Во Собранието продолжува дебатата за буџетот за 2018 година

Во Собранието на Република Македонија за денеска е закажано ново продолжение на седницата на Комисијата за…