Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден.
Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијата во земјава.

-Честитки до новиот американски претседател Joe Biden. #САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции. 🇲🇰 🇺🇲, напиша на ФБ претседателот Пендаровски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *