Мицкоски му честита на Бајден: Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за заштита на демократијата

Честитки за 46-от претседател на САД, Џо Бајден на својот фејсбук профил упати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

– Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина. Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива, напиша Мицкоски на Фејсбук.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *