Спасовски: Правна држава, евроатлантски интеграции и развој на економијата

Ова е голем ден за правдата во нашата држава, а со тоа и за брзата развојна…

Од утре кризна состојба на дел од територијата на државата заради зголемен обем на транзитирање на мигранти

Владата на денешната седница донесе одлука за постоење кризна состојба на дел од територијата на Република…

Димитров: Стапи во сила Законот за ЈО, граѓаните ќе ја добијат правдата

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров  изјави дека денес…

Заев од Радовиш: Нашата понуда нуди нова развојна економија

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш ќе се сретна со претставници на бизнис секторот,…

Северна Македонија не ги исполнува критериумите за патување на нејзините граѓани во ЕУ

Одлуката на Советот на ЕУ за влез на граѓани од трети земји на територијата на Унијата…