Филипче предупреди за повторно воведување рестрикции поради непочитување на мерките

Министерот за здравство Венко Филипче порача дека  повторно ќе бидат воведени рестрикции во некои места ако…

Соопштение од Левица во врска со последното задолжување на Владата во висина од 700 милиони евра

Антинародната политика на Заев и СДС и натаму продолжува. Откако на најподол начин го промени името…

Светска банка: Можно е училиштата во регионот да не се отворат до следната учебна година

Пандемијата на Ковид-19 веќе имаше длабоко влијание врз образованието и ќе ги влоши веќе постоечките проблеми…

Коцарев: МАНУ ги истражува причините за различната клиничка слика на Ковид 19 кај заболените

Дали вториот бран на пандемијата ќе доведе до крај на човештвото? Не верувам во тоа. Во…

Изминатите 24 часа регистрирани 52 новозаразени со КОВИД-19

Педесет и две лица се заразени со вирусот КОВИД-19 во изминатите 24 часа во земјава, потврди…

Шекеринска: Ние сме НАТО реалност што ја унапреди стабилноста и шансите за економски раст

 Денеска и на македонското небо можевме да видиме дека е точна тезата „Ние сме НАТО“, Република…

Прес-конференција на потпретседателот на СДСМ Коста Петров за мерките за заживување на македонската економија

Третиот пакет економски мерки ќе овозможи заживување на македонската економија преку директна финансиска поддршка на граѓаните.…

С. Македонија меѓу земјите за кои од 15 јуни е дозволен влез во Грција

Нашата земја е меѓу 29-те држави од Европа и светот, за кои од 15 јуни ќе…

ДОМ спроведе обука за алтернативни начини на изборна кампања

Зелената партија ДОМ, во соработка со Зелен Институт и холандската фондација Биро де Хилинг, организираше онлајн…

Брнз: Прелетот на авионите за добредојде во НАТО израз на нашата трајна поддршка

Прелетот на американски воени авиони денеска над Скопје е израз на нашата трајна поддршка за С.…