Излезе новиот албум на Папаз и Гроздановски со македонска традиционална музика

Македонските инструменталисти – саксофонистот Горан Папаз и гитаристот Танче Гроздановски дигитално го објавија првиот заеднички проект, насловен едноставно – „Елегија“, во кој…

Изборите ќе се одложат

Лидерите на политичките парти на денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски се согласија дека треба да…

Шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО

Сенатот на Шпанија денеска на пленарна седница го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во…

Шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО

Сенатот на Шпанија денеска на пленарна седница го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во…

Молитвена литија на сестрите од манастирот во Рајчица, нудат и помош за жителите од Дебар и Центар Жупа

Со благослов на Архимандрит Партениј, денеска, сестрите од Обителта на Светиот Великомаченик Георгиј Победоносец во Рајчица…

Чулев со апел до граѓаните да ги почитуваат препораките на Владата и да се воздржат од патувања

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција замоли граѓаните да ги почитуваат препораките на…

Шпанскиот Сенат денеска ќе го ратификува Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО

Сенатот на Шпанија денеска во 13:00 часот ќе одржи пленарна седница на која ќе го ратификува…

Инспекции и во аптеките за цените на заштитните маски, десет објекти затворени зашто не ги почитуваат мерките

Основните продукти за заштита од коронавирусот кои се продаваат во аптеките (маски, алкохол, ракавици), се предвидени…

Маркетите и дистрибутерите на храна имаат залихи за 30-45 дена, како во редовни услови, граѓаните да не паничат

Маркетите и дистрибутерите на храна имаат залихи за 30-45 дена, како во редовни услови. Им порачуваат…

Се замрзнуваат цените на основните продукти, забрана и за извоз на пченица и брашно

Владата доцна синоќа донесе Одлука за замрзнување на цените на основните продукти: леб, сол, зејтин, млеко…