Новогодишно Обраќање на Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

Почитувани, Новогодишните празници секогаш се можност да направиме резиме на изминатите 365 дена и да си…

Новата 2020 година ќе биде пречекана со настап на Дино Мерлин на скопскиот плоштад

Пејачот, текстописец и музичар Дино Мерлин вечер ќе настапи на плоштадот „Македонија“, за пречекот на Новата…

Прилепски „Комуналец“ со автоматска преса за отпадоци

Прилепски „Комуналец“ набави и денеска официјално ја пушти во употреба автоматската преса за пресирање и балирање…

Поддршка за набавка на машини за обработка на сламата во Кочанско

Општина Кочани дава поддршка на барањата на земјоделците за решавање на потребите и проблемите со кои…

Отчет на дебарскиот градоначалник Дука за сработеното во 2019 година

Градоначалникот на Општина Дебар, Хекуран Дука, денеска даде отчет за сработеното во текот на годинава која…

ВМРО-ДПМНЕ ги објави предлозите за техничката влада, Рашела Мизрахи – министер за труд и социјална политика

ВМРО-ДПМНЕ за министер за труд и социјална политика во техничката влада ќе ја предложи д-р Рашела…

Пендаровски оствари видео-конференциска врска со армиските мировници

 Претседателот и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски, во пресрет на новогодишните празници, денеска оствари…

Димитров: Дипломатијата изминатите две и пол години направи голем скок кон професионализацијата, ЕУ во фокусот на 2020.

Од јуни 2017 година, до денес, 87,5 осто од дипломатите се кариерни, за разлика од периодот…

НСДП бара опозицијата да предложи друг министер за внатрешни работи во техничката влада

Пратениците на НСДП нема да гласаат за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, армиски полковник да биде министер за…

Панел-дискусија: Неприфатливо е непочитување на Уставот во земја де факто членка на НАТО

Не може да прифатам во ова време кога Македонија веќе де факто е членка на НАТО,…