Тимоние: До нас е да разговараме за новите правила на игра, а до вас е да ги донесете законите против корупција

Сега е на лидерите на ЕУ да разговараат меѓу себе за да ги сменат правилата на…

Хидроцентралата „Шпилје“ одбележува половина век работа

Во Хидроелектраната „Шпилје“ кај Дебар, утре со скромна свеченост ќе бидат одбележи педесет години од почетокот…

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува 42 стипендии

Четириесет и две стипендии од кои 22 на студенти од Фармацевтскиот факултет и 20 на студенти…

Комуналното претпријатие во Кочани демантира дека се увезува електронски отпад од странство

Шпекулации и дезинформации се тврдењата во јавноста дека се увезува електронски отпад од странство и се…

Премиерот Заев за утре најави состанок со СОНК, верува во решение за платите

Премиерот Зоран Заев најави дека утре ќе има состанок со Синдикатот за образование, наука и култура…

Итно е пополнувањето на амбасадорското место во НАТО, тврди Заев

Во врска со тоа дали Владата планира во претстојниот период да ги назначи Теута Арифи за…

Заев: Електричен трамвај во Скопје и гасификација за намалување на загадувањето

Поради енормното загадување на воздухот што во изминатите деновиве се случува во Скопје и во Куманово,…

Понудено решение за примена на Законот за отпис на камати за неплатени сметки

Понудено е правно решение за да се одблокира примената на Законот за отпишување камати за наплата…

Општините во Скопскиот регион лани склучиле повеќе договори за јавни набавки, 27 без оглас

Општините во Скопскиот плански регион минатата година склучиле 273 договори повеќе во споредба со 2017 година.…

Средба на Христијан Мицкоски со Метју Палмер.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски оствари средба со Американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања…