Какламанис: Должни сме да го почитуваме Договорот од Преспа

Нова демократија е одговорна партија и мораме, за жал, да го почитуваме Договорот од Преспа, вели…

Шекеринска ќе се сретне со Палмер на Бледскиот стратегиски форум

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска и утре во Словенија ќе учествува на 14. Бледски стратегиски…

Извештајот за разрешување на Јанева пред пратениците

Во собраниска процедура од денеска се очекува да влезе извештајот на Советот на јавни обвинители за…

Министерот Димитров на 14-от Бледски Стратешки Форум

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, утре и задутре, ќе учествува на Бледскиот Стратешки Форум, што…

СОНК не отстапува, утре организира предупредувачки штрајк за повисоки плати

Синдикатот за образование, наука и култура-СОНК утре ќе организира предупредувачки штрајк во сите основни и средни…

Прв работен ден на Агенцијата за национална безбедност

Започнува со работа Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска деректорот на институцијата, Виктор Димовски, истакнувајќи дека…

Адеми повика учебната 2019/20 да почне утре – не се штрајкува кога има одлука за поголема плата

Министерот за образование и наука Арбер Адеми ги повика директорите и наставниците во основните и средните…