Регулаторите работат на унапредување на финансиската стабилност

Одржувањето на финансиската стабилност на земјата е приоритет, а финансиските регулатори постојано работат на унапредување на…

Информираноста на младите за работничките права на многу ниско ниво

Според истражувањето што го реализираше Центарот за напредни студии на Југоисточна Европа – Универзитет од Ријека…

Во банките има доволно пари за кредитирање на граѓаните и фирмите

Депозитите на граѓаните во домашниот банкарски сектор растат со 10,5 отсто. Има повеќе депозити од апсорбционата…

Тендер за реконструкција на патот Фариш – Дреново

Тендер за реконструкција на патот Фариш – Дреново ќе биде распишан денеска или утре, којшто би…

Сугарески: Реализирани 71 процент од инвестициите во гасификацијата и 59 проценти кај патиштата

До крај на годината целосно ќе се реализираат инвестиците во гасификацијата кои сега достигнаа 71 процент,…

Сугарески: Реализирани 71 процент од инвестициите во гасификацијата и 59 проценти кај патиштата

До крај на годината целосно ќе се реализираат инвестиците во гасификацијата кои сега достигнаа 71 процент,…

Продолжуваат преговорите меѓу МОН и СОНК

Министерот за образование и наука Арбер Адеми изјави дека денеска ќе ги продолжат преговорите со Синдикатот…

Заев: Ги примаме пораките од Бугарија, очекуваме решение на отворените прашања и поддршка за ЕУ

Можно е брзо да се најде решение на отворените прашања со Бугарија. Ние потпишавме договор во…

Заев: Тврдењето за модифицирање на „бомбите“ е поврзано со разочараноста од СЈО поради „Рекет“ и истекувањето на материјалите

Зоран Верушевски е мој советник за национална безбедност и јас со него како и со сите…

Џолев: Во брзо време ќе има оценка на обвинението за организаторите на 27 април

Оценката на обвинителниот акт за организаторите на настаните од 27 април ќе се случи во брзо…