Спасовски очекува успешен „ветинг“, не посакува полицајците да бидат бркани од работа

Во Министерството за внатрешни работи паралелно ќе се спроведуваат два процеси, едниот е „ветингот“ – проверка…

Бектеши: Ако има ребаланс на Буџетот, субвенции за нови возила уште годинава

 Ако некој сака да го замени старото возило со ново, ќе има можност да добие субвенција…

Заев: Груевски најмногу би помогнал ако се врати да си ја отслужи казната

 Средба на лидери на политички партии од десницата која може да приденесе за зацврстување на македонско-унраското…

Елези: Приходите од ДДВ зголемени за 18,3 отсто, се очекуваат уште подобри резултати

Зголемена наплата на приходите во буџетот во јули има за 7,4 отсто, а најголем дел од…

БЕСА: Не се почитува законот за употреба на јазиците

Иако поминаа неколку месеци од донесувањето на Законот за употреба на јазиците, како и обврската што…

ССК: Електромобили и нови софтверски решенија за квалитетни поштенски услуги

Сојузот на стопански комори (ССК) се надева дека нема да има уште едно одложување на либерализацијата…

Поделени првите картички за „зелена нафта“

Од најголемата житница во нашата земја, од Пелагонија, го промовираме почетокот на реализацијата на мерката за…

Костадинов: Дали Мицкоски од Груевски добил инструкции како да го закочи напредокот на државата кон ЕУ и НАТО

На Христијан Мицкоски му поставивме неколку прашања и веќе десетина дена не одговара на поставените прашања…

Одбележан патронот на манастирот „Света Марина“ во Туминец

Македонците од областа Мала Преспа го одбележаа патронот на манастриот „Света Марина“ во селото Туминец. По…

Усвоена Информацијата за изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Ѓорче Петров, се очекува во текот на зимата да биде поставен камен-темелник

Создадени се првите конкретни услови, преку обезбедување финансиски средства, за изградбата на новиот Универзитетски клинички центар…