Одбележување на Националниот комеморативен ден на холокаустот

Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија и Еврејската заедница денеска ќе го одбележат Јом Ашоа…

Самит на европски слободни економски зони во Скопје

Над 350 претставници од целиот свет се очекува да учествуваат на Самитот на европски слободни економски…

ВМРО-ДПМНЕ:Заев и Пендаровски не добија датум за почеток на преговори во јуни

Република Македонија повторно извиси, Заев и Пендаровски не добија датум за почеток на преговори во јуни…

Мицотакис: Преспанскиот договор е “екстремно проблематичен“ за Грција

 Лидерот на грчката опозициска Нова Демократија, Киријакос Мицотакис, во интервју за белгискиот весник “Ле Соар“ вели…

Заев ги повика граѓаните да излезат да гласаат на 5 мај

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска преку видео-обраќање ги повика граѓаните да излезат да…

Википедија на македонски јазик ја надмина бројката од 100.000 статии

Со статијата „Среден клеточен волумен“, Википедија на македонски јазик го надмина бројот од 100.000 статии, што…

Бошњаковски: Законот за употреба на знамињата треба да го почитуваат сите

Се што е утврдено во Законот за употреба на знамињата треба да го почитуваат сите, изјави…

Едмонд Темелко во трка за четврт градоначалнички мандат

Актуелниот градоначалник на Општина Пустец, област Мала Преспа, Едмонд Темелко, на локалните избори, што во Албанија…

Левица не треба да поддржи ниту еден кандидат за претседател реагираат исклучените членови

Левица не треба да поддржи ниту еден кандидат за претседател предложен од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, согласно…

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува поддршката на Дол за Силјановска

Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ ја поздравува поддршката на Жозеф Дол кон кандидатката за претседател…