Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Апелацискиот суд Скопје ја одби како несонована жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран…

Заев: Институционално сме подготвени за справување на нелегалните активности на границите

Институционално сме подготвени за справување со сите нелегални активности на границите во 21 век, порача денеска…

Пендаровски со две изборни цели: Меѓуетничка кохезија внатре и држава интегрирана во евроатлантските структури

Под слоганот „Заедно напред“ претседателскиот кандидат  Стево Пендаровски во рамки на изборната кампања ќе промовира две,…

Ципрас за МИА: Моја и одговорност на Зоран е да покажеме дека нашите народи може само да добијат од патот што се отвори

Ако мојата влада се плашеше од политичката цена, не ќе можеше ниту да ја извади земјата…

Димитров во Вашингтон на состанок на министрите за надворешни работи на земјите од НАТО

Шефот на дипломатијата Никола Димитров на 3 и 4 април ќе учествува на состанок на министрите…

Деркоски: Ако нема цензус во вториот круг веднаш се распишуваат нови избори

Ако нема излезност во вториот круг од 40 проценти, не е исполнет условот за успешни избори.…

Кандидатите за претседател на државата се обврзаа за фер и демократски избори

На еден ден пред официјалниот почеток на кампањата за шестите Претседателски избори, кандидатите за претседател на…

Мицкоски на трибина во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва пристуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа…