Заев: Должност наша е да ја обезбедиме државата и да ни оди напред

Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата на тоа да се врати…

За Пендаровски масовното гласање значи поддршка на концептот за НАТО и ЕУ, Силјановска ја продолжува трката по гласовите на неопределените

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски синоќа од Прилеп порача дека масовното гласање во вториот круг од изборите…

АВАЈА организира средба на 1.000 граѓани Роми со претседателските кандидати

Претседателските кандидати Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски на 3 мај ќе имаат средба со повеќе…

За Иванов прекршочните пријави на ДКСК се политичка одлука

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов најостро реагира за, како што неведуваат во соопштението, политичката одлука на…

Се вапсаа првите црвени, велигденски јајца, семејните традиции се одржуваат

Првото вапсано јајце е Божјо, Божјарче. Се вапсува пред да изгрее сонцето и е посветено на…

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е делегитимирана и мора да замине

Власта е делегитимирана и мора да си замине. Зоран Заев и Стево Пендаровски заедно со нивните…

За Пендаровски масовното гласање значи поддршка на концептот за НАТО и ЕУ, Силјановска ја продолжува трката по гласовите на неопределените

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски синоќа од Прилеп порача дека масовното гласање во вториот круг од изборите…

Димитров оствари повеќе средби во рамки на посетата на Хаг

 Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на активностите од првиот ден на работната посета…

Собранието го усвои законот за Изборниот законик вратен од Иванов

Пратениците во попладневниот дел од денешната 95. седница без дебата, во трето читање, ги изгласаа и…

Литургијата на папата Франциск на плоштадот ќе ја следат 15.000 посетители

Посетата на папата Франциск е огромна чест за нашата земја и за нејзина афирмација во светот,…