Писмена реакција за 2-та средба на експертскиот Македонско – Грчки Комитет

Кадарот на Заев, Димитров и Шекеринска, дипломатот Виктор Габер најави дека во март во Дојран заедно…

Мирческа: Сеопфатен третман, меѓународна соработка и подобра дијагностика за ретките болести

Македонската асоцијација на пациенти со болести на црниот дроб „СЛАП“ со седиште во Прилеп, со своите…

Отфрлена иницијативата за дополнителен референдум поднесена од Тодор Петров

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска расправаше и едногласно одлучи да ја…

Хелсиншки комитет: Работниците не веруваат дека синдикатите можат да ги заштитат

Работниците во земјава не ги уживаат своите права. Законската регулатива за оваа сфера е проблем, но,…

Движењето Беса и Алијансата за Албанците ја поддржуваат кандидатурата на Блерим Река

Движењето Беса и Алијансата за Албанците ја поддржуваат кандидатурата на Проф. Д-р Блерим Река за Претседател…

Џафери во Црна Гора ќе присуствува на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска и утре ќе престојува на работна…

Заев на средби во романскиот Парламент и Сенат

Премиерот Зоран Заев, кој е во официјална посета на Романија заедно со владина делегација, денеска се…

Нухиу во Дебар: Безбедносната состојба стабилна

Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу заедно со заменик директорот на Бирото за јавна безбедност, денеска…

Амбасадорот на Мисијата на ОБСЕ во работна посета на Виница

Амбасадорот на Мисијата на ОБСЕ, Клеменс Која денеска оствари прва работна посета на Виница, при што…

Ахмети: Со Заев договоривме заеднички претседателски кандидат

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата  со премиерот  и лидер на СДСМ Зоран Заев во…