БЕСПАРИЦА ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА

Актуелните финансиски ситуации кај прволигашките клубови, пред се на екипите на Фени Индустри и Карпош Соколи,…

МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ ПОБЕДИ ВО КАВАДАРЦИ

Во заостанатиот натпревар од 7. коло од првата македонска кошаркарска лига, екипата на МЗТ Скопје Аеродром…

МАКЕДОНИЈА ВО ВРВОТ НА СВЕТСКОТО КАРАТЕ

Најдобриот македонски каратист во традиционално карате, Дејан Недев, е избран за член на бордот на директори…