Прогласени најдобриот пожарникар и полицаец во Куманово

Полицискиот службеник Ѕвонко Деспотовски од СВР Куманово и пожарникарот Стефан Крстевски од Територијалната проитвпожарна единица Куманово…

Груевски обвини дека судиите имаат двојни аршини за него и за Заев

 Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е обвинет во предметот на СЈО „Тракторија“  денеска задоцни на судење, односно…

Груевски: Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ ќе каже дали пратениците ќе се вратат во Собранието

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски смета дека за тоа дали пратениците ќе учествуваат во натамошната работа…

Општина Крива Паланка ќе воведе електронско одвивање на седниците на Совет и слободни зони со безжичен интернет

Електронско одвивање на седниците на општинскиот Совет, воспоставување зони со безичен интернет на пповеќе фреквентни локации…

Паричен надоместок за секое новородено дете во општина Демир Хисар

Градоначалникот на општина Демир Хисар, Марјанче Стојановски и Советот на општината донесоа одлука со која во…

Божиќен концерт во битолската Католичка црква „Пресвето срце Исусово“

Здружението на Хрвати од Република Македонија, огранок во Битола, вечер организира традиционалниот Божиќен концерт на кој…

Новогодишни пакетчиња за 1.000 деца во Делчево

Општина Делчево во соработка со бизнис-заедницата пред новогодишните празници ќе додели околу 1.000 новогодишни пактечиња за…

Чевларите од Куманово го слават Свети Спиридон – заштитник на занаетчиите

 Чевларството во Македонија учествува со еден процент во вкупниот извоз, од државата се извезуваат над милион…

Наплата на данок на имот во Делчево и Берово околу 78 проценти

Наплатата на даноците на имот од физичките и правните лица за 2017 година во Делчево и…

Таравари: Ако не се донесе буџетот на општина Гостивар, ќе побараме распишување на нови локални избори

Градоначалникот на општина Гостивар Арбен Таравари одговарајќи на новинарско прашање околу можните последици од неносење на…