Богов: Македонската економија е добро подготвена за можните турбуленции на светските пазари

Македонската економија треба да биде внимателна, но таа е добро подготвена за турбуленциите кои би можеле…

Продолжува протестот на поранешните вработени од „Веибо Груп“, се најавуваат радикални чекори

Поранешните вработени од „Веибо Груп” во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред…

Вработените од „Еурокомпозит“ еден час го блокираа патот Прилеп-Градско

Вработените во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ денеска од 11 до 12 часот го блокираа магистралниот пат…

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да се огради од изјавите на Груби

Република Македонија треба да стане членка на Европската Унија и НАТО! ВМРО-ДПМНЕ секогаш се залагало, во…

Петре Шилегов во Белград со подршка на изборниот митинг на ДС

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вечерва во Белград со подршка на Драган Шутановац и опозициската коалиција на Демократската…

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции

 Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за…

Собранието втора недела без најавени активности

Собранието на Република Македонија и оваа недела нема да одржи пленарна седница, а не се закажани…

Глигоров: Решението на името треба да има двајца победници

Решението на спорот за името со Грција треба да има двајца победници, смета Владимир Глигоров синот…

Прванов: Решението на спорот за името не треба да биде на сметка на Бугарија

Решението на спорот за името меѓу Македонија и Грција не треба да биде на сметка на…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Словенија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по посетата на Вашингтон, САД ја продолжи својата интензивна дипломатска активност…