Коѕијас за името утре ќе разговара и со Столтенберг

 Прашањето за името, грчко-турските односи и двајцата грчки војници што се наоѓаат во турски затвор, се очекува да бидат темите, според грчките медиуми, за кои ќе разговараат генералниот секретар на НАТО и шефот на грчката дипломатија на нивната утрешна средба.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, од прес центарот на НАТО соопштија дека Јенс Столтенберг и Никос Коѕијас утре ќе остварат средба во седиштето на НАТО во Брисел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *