Српската премиерка Брнабиќ во официјална посета на Северна Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска ќе биде домаќин на делегација од Република Србија предводена од премиерката Ана Брнабиќ.

Како што информираат од Владата на Северна Македонија, посетата ќе започне со отворањето на One Stop Shop на граничниот премин Табановце-Прешево.

Брнабиќ, освен со Заев ќе има оствари средба и со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *