Над 1.500 учесници на годинешното издание на „Охрид трчаТ„

Рекорден број 1.585 натпреварувачи од 20 држави го пријавија учеството на годинешното трето по ред издание на спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ“.

Подигнувањето на стартните пакети за учеството на атлетската манифестација ќе биде в сабота на 1-ви јуни од 9 до 20 часот на Градскиот плоштад.

Програмата на Атлетскиот викенд започнува в петок на 31 мај со Ноќната трка. Учеството на Ноќната трка е бесплатно, а на целта ќе има концерт во живо и паста забава.

Организаторите на „Охрид трчаТ“ им се заблагодаруваат на пријавените учесници, со повик оние кои не учествуваат во трките в недела на 2 јуни да излезат и да ги бодрат учесниците низ улиците на Охрид.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *