СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ГО ОДЛОЖИ ВРАЌАЊЕТО

Поранешната тенисерка број 1 во светот, Серена Вилијамс, го отажа учеството на “Австралија Опен” со што го одложи враќањето на “Грен-слем” турнирите. По породувањето, Вуилијамс се обиде да се врати на турнирот во Абу Даби, но загуби од Јелена Остапенко.

По тој пораз, Вилијамс реши да не се појави на “Австралија Опен”.

-Сметам дека сеуште не сум доволно добро подготвена за еден ваков силен турнир-изјави Серена Вилијамс која наполни 36 години.

Ова не е прво откажување од “Австралија Опен” оваа сезона. Пред Вилијамс тоа го направи Енди Мареј.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *