Коѕијас: Договорот е добар

Договорот е добар, опозицијата е лоша, напиша на неговиот Твитер профил, шефот на грчката дипломатија коментирајќи го ставот на Мицотакис, кој како што веќе објави МИА, рече дека договорот е лош и го повика Ципрас да не го потпише.

– Договорот е добар. Лоша е опозицијата. Лошо, не знае историја и вон реалноста е денешното раководство на Нова демократија. Сака да ја подели земјата за да не излезе на виделина внатрешната поделеност во партијата, напиша Коѕијас, јави дописничката на МИА од Атина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *