Во трката за градоначалници на локалните избори и 25 независни кандидати

Рокот за собирање потписи за независни кандидатури за претстојните локални избори на 17 октомври заврши и…

Заев ќе учествува на лидерски панел на Стратешкиот форум на Блед

Премиерот Зоран Заев денеска на Блед ќе учествува на лидерскиот панел „Иднината на Европа – Проширувањето“,…

Данскиот министер за надворешни работи во посета на С. Македонија

Министерот за надворешни работи на Данска, Јепе Кофод денеска ќе претстојува во официјална посета на земјава.…