Пратеничките групи ги продолжуваат разговорите за измени или за нов Деловникот на Собранието

Претседателот на Собранието Талат Џафери и претставници на сите пратенички групи и независни пратеници во овој…

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Првата фаза од Пописот на населението, домаќинствата и становите почнува денеска со попишување на вработените во…

Џафери на координација со пратеничките групи за договор за пленарна седница

Дали Собранието на Република Северна Македонија неделава ќе одржи пленарна седница ќе се знае веројатно денеска…

Хоџа: До 31 март ќе се пролонгира рокот за откуп на уште 1 500 тони ттутун, а наскоро ќе се знае кој ќе ги купи

Рокот за откуп на тутунот ќе се пролонгира до 31 март за да се докупат уште…

Повлечен авансот за кинеските вакцини, но договорот не е откажан

Министерството за здравство го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на вакцини од кинескиот производител…

Амбасадорот на Кралството Холандија Јан Коп: Ја гледам позицијата на Бугарија како пречка на патот кон ЕУ. Но, важното е да не се разочарувате

Јас ја гледам позицијата на Бугарија како пречка на патот кон ЕУ. Но, важното е да…

Во текстилниот сектор лани без работа останале 6783 лица

Пандемијата скрати 6783 работни места во текстилниот сектор, покажа анализата на истражувачкиот тим на Здружението за…