Столтенберг на средба со Заев во Владата (во живо)

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг заедно со амбасадорите на сите земји членки на Алијансата претпладнево…

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ за овие две години стана симбол за неработа, криминал, непотизам и корупција

Зоран Заев ја предводи најнеспособната влада во историјата на Република Македонија. Владата на СДСМ за овие…

Владата попладнево ќе ја одржи 138-та седница

Информацијата за воспоставување нов електронски систем за процесот на стратешко планирање и за подготовка и следење…

Столтенберг: Членството е важно за Северна Македонија, но и за НАТО

Интеграцијата на Северна Македонија во НАТО ќе биде во фокусот на денешниот состанок на Северноатлантскиот совет…

Заев: Бенефитите од членството во НАТО веќе се видливи

Одржувањето на денешниот состанок на Северноатланскиот совет на НАТО во Скопје е најсилната политичка потврда за…

Николоски, Ѓорчев и Муцунски на Политичкото собрание на EПП во Брисел

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ составена од потпретседателот Александар Николоски, членот на Извршниот комитет Влатко Ѓорчев и меѓународниот…

Честитка од Комисијата за односи со верските заедници по повод Рамазан Бајрам

Директорот на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи Даријан Сотировски упати честитка до поглаварот…

Заев: Турција е еден од нашите најголеми пријатели и очекуваме наскоро да го ратификува протоколот за НАТО

Република Турција е еден од нашите најголеми пријатели и нивните очекувања се кога ќе завршат сите…