Османи: Нема потреба за предвремени избори, државата конечно заслужува еден целосен мандат

Македонија треба да има консензуален претседателски кандидат и тоа треба да биде на предлог на партиите…

СДСМ: Се намалува цената за пренос на гас, се работи на гасификација

Криминалните политики што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги спроведуваше резултираа со уништено зеленило и енормно загадување на…

ЗНМ бара јасна одредба во законските измени со која ќе се забрани трошење јавни пари во медиумите

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) го поздравува договорот меѓу власта и опозицијата за донесување на…

Поздравно обраќање од Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски по повод научниот симпозиум во Корча

  Почитувани пријатели, Длабоко жалам, што заради семејни причини сум спречен да присуствувам денес на Универзитетот…

Во Корча научен симпозиум за животот и делото на Стерјо Спасе

Во организација на македонското друштво „Сонце” и во соработка со Универзитетот „Фан Ноли” од Корча, денеска…

Писмена реакција за предложените измени на Кривичниот Закон

Почитувани, Откако со делумната амнестија беа понижени вистинските Македонци и патриоти сега Немакедонската Влада брише патос…

Заев нема да се кандидира на претседателските избори

Премиерот Зоран Заев нема да се кандидира на претстојните претседателски избори, кои како што претходно најави…

Заев бара разрешување на Ахмедовски и Ќахил

Премиерот Зоран Заев му предложил на Собранието да ги разреши од функцијата министрите без ресор, Аксел Ахмедовски…

Законите за договорот за името и за употребата на јазиците ќе бидат испратени во Службен весник без потписот на Иванов

До 15 јануари ќе биде завршена постапката за уставните измени. Според искуствата од дебатите во Собранието…

Божиќна ѕвезда – украс за новогодишните и божиќните празници

Голем број семејства за новогодишните и божиќните празници домот освен со китење на елката го украсуваат…