Борисов за МИА: Стискаме палци и ѝ посакуваме успех на Македонија

Договорот со Бугарија и Договорот со Грција отворија голема перспектива за Македонија, вели во разговор со…

Костадин Костадинов е нов портпарол на СДСМ

Нов портпарол на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е Костадин Костадинов, пратеник во Собранието на Република Македонија.…

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Кржалоски, поднесе оставка

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски даде неотповиклива оставка од функцијата, а…

Заев: Реформската агенда се врати во Собранието

Реформската агенда се врати во Собранието. Треба да честитаме за одговорноста на двотретинското мнозинство пратеници, кое…

Скопскиот аеродром со 37 редовни авиолинии во зимскиот ред на летање

Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје  функционираат 37 редовни…

Габер: Првата средба на заедничкиoт македонско – грчки комитет до крајот на неделава

Во почетокот на ноември се предвидува да се одржи првата средба на Заедничкиот интердисциплинарен комитет на…

Нацрт-амандманите за измени на Уставот до крајот на неделава во Собрание

Нацрт-амандманите за измена на Уставот на Република Македонија, согласно договорот од Преспа, што во себе ќе…

Промовирани нови 125 професионални војници во АРМ

Заедно со своите постари и поискусни колеги ќе бидете столб на државноста и на сувереноста на…

Писмена реакција за ставот на Бујар Османи

Почитувани,   Татковината е клекната на колена! И ДУИ не сака да остане покусо од Алијансата…

Шеќеринска: Скандирањата на воената парада во Солун не е во духот на пријателство

Скандирањата на воената парада во Солун против Договорот од Преспа не е во духот на пријателство…