Заев во Брисел на средби со Јункер, Тајани, Могерини и Хан

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел, каде, како…

Во Собранието продолжува дебатата за буџетот за 2018 година

Во Собранието на Република Македонија за денеска е закажано ново продолжение на седницата на Комисијата за…

Претседателот Иванов во посета на касарната во Велес

Претседателот на Република Македонија и врховен командант на вооружените сили Ѓорге Иванов, во придружба на началникот…

Црвениот крст го одбележува Светскиот ден на волонтерството

Свечен настан за одбележување на  5 декември, Светскиот ден на волонтерството ќе се одржи денеска во организација…

Работници од „Фени индустри“ повторно го блокираа патот Градско-Прилеп

И денеска повторно е блокиран патот Градско – Прилеп кај мотел „Дреново“ од страна на работници…

Македонија и Индонезија ќе ја унапредуваат деловната соработка

Делегација на Парламентот на Република Индонезија, предводена од Абдул Малик Харамеин, заменик-претседавач на Групата за религиски…

Буџетските корисници задолжително ќе ги објавуваат финансиските извештаи на веб

Буџетските корисници од денеска задолжително ќе треба да ги објавуваат финансиските извештаи на своите веб страници.…

Виртуелен состанок по повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата

По повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата, Амбасадата на САД во Скопје, во соработка со aмериканските…

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред Министерство за правда

  Хунтата  ја уништи демократијата и правната држава. Државата е заробена, а институциите претворени во алатка…

Акредитацијата и евалуацијата на високото образование ќе бидат одвоени

Новиот закон за високото обрзование е готов и до крајот на месецов ќе биде ставен на…