Попоски поднел оставка од член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Попоски поднел оставка на функцијата член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Во пост на својот Фејсбук…

Ангел Димитров: ЛОН производството не може преку ноќ да се замени со сопствен бренд

Претседателот на Организацијата на работодавачи на Македонија, Ангел Димитров смета дека текстилната индустрија ќе биде значајна…

Тевдовски: Нова регулатива за позитивни поместувања на пазарот на капитал

Нова законска регулатива за пазарот на хартии од вредност за идната  година, што ќе создаде услови…

Поделеност околу потребата од измени на Законот за медиуми и регулација на порталите

Крајот на јануари е последниот рок за доставување предлози за измени на Законот за медиуми. На…

Николов: Рудниците успешно ќе ја завршат 2017 година

Тековната 2017 година главно завршува успешно за рударскиот сектор и нема значителен пад на производството иако…

„Секуритас“: Граѓанскиот сектор да се вклучи во контрола на полицијата за време на избори

Во процесот на набљудување на работата на полицијата за време на изборните циклуси да бидат вклучени…

Јанева: Ќе се прошири истрагата за „Странски служби“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска најави дека истрагата за случајот „Странски служби“ ќе биде проширена.…

Панчо Минов од ГРОМ се вклучи во работата на Собранието

Пратеникот Панчо Минов кој доаѓа од ГРОМ и е дел од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ,…

Законот за амнестија го помина првото читање во Комисијата за политички систем

Членовите на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска го усвоија Предлог-законот за амнестија…

Димовски: Нема да се кандидирам за лидер на ВМРО-ДПМНЕ дури и да се одложи конгресот

Илија Димовски вечерва пред одржувањето на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека не планира да се…