ТРАЈКОВСКИ ЈА “ЗАВЕРИ” ПОБЕДАТА

Македонскиот репрезентативец од редовите на Палермо, Александар Трајковски, ја “завери” победата на својот тим над Бари, постигнувајќи го вториот погодок во 69 минута. Палермно славеше на гостувањето во Бари со 3-0. Ова е втор гол на Трајковски оваа сезона.

Поради повреда, натпреварот го пропушти вториот наш репрезентативец и капитен на Палермо, Илија Несторовски.

Со оваа победа, Палермо се искачи на врвот на табелата со 32 бода, додека Парма и Фросионе имаат по 30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *