БАРСА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ

Со головите на Суарес и Меси, Барселона ја анулираше предноста на Еспањол од првиот натпревар и лесно се пласираше во полуфиналето на чпанскиот туп.

Првиот гол на Барселона го постигна Луис Суарес во 9 минута, кога по одличниот центаршут на Видал од десната страна Суарес со глава го совлада противничкиот голман.

На вториот гол не се чекаше многу. Меси освои топка на работ на шеснаесетникот, веднаш биеше, топката зафати некого од одбранбените фудбалери на Еспањол и отседна во мрежата.

Барселона продолжи да притиска и во второто полувреме, создаде многу шанси, но голови веќе немаше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *