СДСМ: Мицкоски бега од лидерска, реформи и од јавноста

Христијан Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори дали се сретнал со еден од осомничените, на кој му е одредена мерка притвор
Мицкоски бега од лидерска, Мицкоски бега од реформи, Мицкоски бега и од јавноста.
Наместо да бега, Мицкоски да излезе и да и одговори на јавноста, на граѓаните:
Дали со еден од осомничените на кои им е одредена мерка притвор имал неколку средби во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец?
Дали посегнал по парите на еден од осумничените?
Мицкоски е против правдата затоа што единствена негова мисија и цел е одбрана на криминалот на вистинскиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
Мицкоски и штети на државата и работи против датум за преговори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *