Средба Пендаровски – Заев во Вила Водно

 Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев.

Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *