Столтенберг со честитка за Пендаровски

 Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му ја честиташе победата на новиот претседател на Северна Македонија, Стево Пендаровски.

Шефот на Северноатлантската алијанса преку Твитер му честиташе за победата.

-Честитки до Стево Пендаровски за победата на претседателските избори, со нетрпение чекам да работам за вас за прием на Северна Македонија како триесетта членка на НАТО, напиша Столтенберг. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *