Премиерот Заев на средба со делегација на Коморски инвестициски форум

Премиерот Зоран Заев денеска ќе оствари средба со делегација на Коморски инвестициски форум предводена од претседателот Марко Чадеж.

Како што соопшти владината прес-служба, на средбата што ќе се одржи во Владата на Република Северна Македонија ќе присуствува и заменик претседателот на Коморски инвестициски форум, Бранко Азески. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *