Сочувство од Хан по повод трагичната автобуска несреќа

-Комесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска упати сочуство по повод трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово.

-Длабоко жалам за тргичната сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје-Тетово во Северна Македонија. Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите и на повредените, стои во твитот еврокомесарот Хан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *