Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (23-та Недела по Педесетница)

На 4 ноември, 2018 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на свети Аверкиј Ераполски и 7-те младенци маченици од Ефес, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

       

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *