Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (20-та Недела по Педесетница)

Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (20-та Недела по Педесетница)

На 14 октомври, 2018 година, во 20-тата Недела по Педесетница, на празникот Покров Богородичен, кога се празнува споменот на светиот апостол Ананија и преподобните Јован Кукузел и Роман Мелод, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

          

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *